Zbavte se nadbytečných kil jednou pro vždy

on .

Cvičení je lékem pro dobrou kondici a také dlouhověkost. Vždy je však nutné přizpůsobit cvičení věku cvičence a také jeho aktuální fyzické kondici. Mnohdy se totiž může stát ošklivé zranění. Pro starší generaci nebo začátečníky jsou vhodné posilovací stroje s názvem recumbenty.

recumbenty

Filtrace palenky nebo taky prachu

on .

Proč chráníme například motory a jiné důležité komponenty před vniknutím prachu pomocí nejrůznějších filtrů? Zejména proto, že by je přítomnost těchto mikroskopických částeček mohla nevratně poškodit. Proto je smutné, že v mnohých firmách můžeme vidět provozy bez filtračních zařízení a vzduchotechniky.

Vitríny nejen pro sběratele

on .

Pokud jste podlehli sběratelským choutkám a povalují se vám po bytě mnohdy i cenné exponáty, je dobré si pořídit vitrínu. Těch na trhu existují nejrůznější provedení a variace, tudíž není lehký úkol výstavní systém vybrat. Nemějte strach, my vám pomůžeme!

výstavní systémy

Nová zelená budova v Praze

on .

Se zelenými budovami se v současnosti doslova roztrhl pytel. Jednou z prvních průkopnických zelených budov bylo nové sídlo ČSOB v Praze-Radlicích. Stavba jako první získala Zlatý LEED pro ekologické stavby. Prakticky každý nově zahájený projekt většího rozsahu míří k zeleným budovám a některé ambiciozní projekty přímo k LEED nebo BREEAM certifikaci. V Praze tak vznikají projekty jako Harfa Office Park, jejíž dokončení je naplánováno na první čtvrtletí roku 2018.

harfa office center

Proč jsou zelené stavby tak oblíbené? Jednoduše proto, že se vyplatí. Poněkud vyšší pořizovací cena je vyvážena nižšími provozními náklady a vysokou poptávkou nájemců. Důraz na životní prostředí a vztah k něm pak firmám zlepšuje pověst u zákazníků a obchodních partnerů. Mnohé společnosti již mají ve svých standardech uvedeny ekologické zásady, což je mimochodem vede k vyhledávání zelených budov.

 

Trendy v tryskání hliníku pro rok 2016

on .

Pohybujete se v oboru povrchových úprav a zajímáte se o tryskání? Nebo vás zajímá, co se tryskáním dá dosáhnout? Pojďte nahlédnout do tohoto odvětví, které stále roste a je čím dál více užitečnější.

tryskání hliníku

Co jsou to hydraulické systémy?

on .

Hydraulické systémy, jsou zařízení, která mají většinou alespoň dva písty mezi kterými je kapalina. Pokud na jeden z pístů působí síla, kapalina způsobí přenos síly ke druhému pístu.

Hydraulická zařízení využívají Pascalův zákon. Mezi hydraulické systémy řadíme pístová, lamelová a zubová čerpadla a další podobné zařízení.

Doufáme, že už si umíte udělat představu o tom, co to je hydraulický systém nebo zařízení.

 

Co by si měla vyřídit každá začínající firma?

on .

Existují věci, které se na začátku podnikání hodí mít zařízené, aby člověk pak nepropadl depresi, že musí řešit to a ještě tamto a že problém je taky s tímto a tamtím.

Připravte se na to, že budete muset absolvovat byrokratické kolečko po úřadech. Možná se spřátelíte s pár úředníky, nebo si naopak uděláte nepřátele. Mějte vždy ale na mysli, že i úředníci jsou jen lidé – ano zní to neuvěřitelně, ale i oni chodí na záchod, jí, spí atd. Až vás budou vytáčet, představte si je třeba na záchodě a hned se vám zlepší nálada.

Je dobré na svou začínající firmu nějak upozornit, aby jste předešli tomu, že budete marně čekat na prvního zákazníka či objednávku. Dobře na sebe upozorníte například světelnou reklamou. Světelná reklama v Olomouci funguje jako skvělý poutač pozornosti, proto se nebojte tuto metodu vyzkoušet.