Vitríny nejen pro sběratele

on .

Pokud jste podlehli sběratelským choutkám a povalují se vám po bytě mnohdy i cenné exponáty, je dobré si pořídit vitrínu. Těch na trhu existují nejrůznější provedení a variace, tudíž není lehký úkol výstavní systém vybrat. Nemějte strach, my vám pomůžeme!

výstavní systémy

Design

Když se řekne slovo vitrína, zcela jistě se vám vybaví vysoká prosklená skříň, určená pro ukládání například sošek nebo skleniček. Ano, do jisté míry máte pravdu i takový druh existuje nicméně se nejedná o jediný exemplář. Někdy jsou vitríny součástí obývacích stěn nebo jiných kusů nábytku. Máte-li však rozsáhlou sbírku je dobré sáhnout po širokých vitrínách, které mají stabilní podstavec a zbytek konstrukce je prosklený.

Při výběru je vhodné brát v potaz také velikost místnosti, kde vitrína bude. Jedná-li se o čistě výstavní prostor, je to vcelku jedno. V bytě by ale dominantní výstavní systém nemusel znamenat to pravé, zabral by totiž přinejmenším půl obývacího pokoje. Pro tyto použití jsou na trhu závěsné systémy.

Kostrukce a sklo

Shodneme se na tom, že výstavním systémům dominuje hliník a sklo. I když je vitrína celoskleněná, vždy musí být její konstrukce vyztužena kovem někdy i odolným plastem. U dražších modelů se používá například masiv, tyto vitríny se nehodí do každého interiéru, spíše do klasického stylu. Samotné skleněné tabule jsou vyrobeny z bezpečnostního skla, které se netříští, pouze praskne. Kromě čiré varianty existují také matné, leptané nebo plexi výplně.

Rady při výběru

Pokud si vybíráte vitrínu a stojíte u ní, proveďte jednoduchou zkoušku. Přistupte k ní a silnou se ji pokuste vyvrátit na bok. Pokud bude vratká, neberte ji. V opačném případě se jedná o stabilní konstrukci, kterou můžete zatížit a nikoho tím neohrozíte. Při dalším pohledu zkontrolujte spoje a kování. U závěsných systémů věnujte pozornost úchytnému systému.

výstavní systémy

Kde koupit?

Máte na výběr. Buďto obětujete trochu svého času a navštívíte prodejny s nábytkem. A nebo navštívíte e-shopy z pohodlí vašeho domova. Je to jen na vás. Pokud se rozhodnete pro internet, doporučím vám e-shop Expoint, kde najdete jen kvalitní výstavní systémy.