Místo šoupaček raději posuvné dveře

on .

Sháníte skleněné posuvné dveře do obchodu nebo na recepci? Na internetu bohužel nenajdete mnoho článků, které by vám při výběru tohoto typu zboží pomohly. Naštěstí jste narazili na tento článek, kde se na výběr zaměříme.

skleněné posuvné dveře

Skleněné dveře

Jakýkoliv vstup do obchodu nebo budovy je během dne značně vytížen, protože ním projde několik desítek až stovek lidí každý den. Při výběru proto musíme postupovat tak, abychom zvolili takový produkt, který bude fungovat spolehlivě za každých okolností a hlavně nepřetržitě. Tento typ dveří je velmi populární zejména díky komfortu, nemusíme hold tahat za madlo nebo kliku. Jediné, co je nutné udělat, je projít dveřmi. Zároveň vak slouží jako ochrana před zloději nebo vandaly.

Výběr skleněných dveří

Tento typ dveří je možné vyrobit jak v jednokřídlé, tak i dvoukřídlé variantě. Vždy jsou vybaveny elektrickým pohonem, pro pohodlný vstup a východ. Vybírejte takovou společnost, která vyjde vstříc vašim požadavkům a zároveň přihlédne na technickou proveditelnost konstrukčního řešení a automatických dveří.

Automatické dveře jsou:

  • vyrobeny z hliníku rámy,
  • lakované v široké paletě barevných odstínů RAL,
  • vybaveny dvojitým bezpečnostním sklem,
  • ovládány oboustranným pohybovým čidlem.

Komfortní a bezpečnostní funkce automatických dveří

Co se ale stane, kdy vypnout proud? Víceméně nic, protože dveře jsou standardně vybaveny záložním zdrojem právě pro tyto případy. Dále je díky režimovému spínačem možnost volit různé režimy chodu dveří, například obousměrný provoz, jednosměrný provoz či trvale otevřeno. Z bezpečnostního hlediska automatické dveře disponují elektrickým zámkem, který aretuje jednotlivá křídla v zavřené pozici nebo optickým čidlem, které brání přivření například dítěte. Poslední výhodou je jejich ekonomičnost, protože jsou rámy utěsněné pomocí kartáčků a gumovým těsněním.

skleněné posuvné dveře

Výhody automatických dveří

  1. bezbariérový průchod
  2. ekonomičnost a úspora tepla
  3. ochrana před hlukem a prachem
  4. moderní design
  5. životnost a údržba
  6. ochrana majetku