Co by si měla vyřídit každá začínající firma?

on .

Existují věci, které se na začátku podnikání hodí mít zařízené, aby člověk pak nepropadl depresi, že musí řešit to a ještě tamto a že problém je taky s tímto a tamtím.

Připravte se na to, že budete muset absolvovat byrokratické kolečko po úřadech. Možná se spřátelíte s pár úředníky, nebo si naopak uděláte nepřátele. Mějte vždy ale na mysli, že i úředníci jsou jen lidé – ano zní to neuvěřitelně, ale i oni chodí na záchod, jí, spí atd. Až vás budou vytáčet, představte si je třeba na záchodě a hned se vám zlepší nálada.

Je dobré na svou začínající firmu nějak upozornit, aby jste předešli tomu, že budete marně čekat na prvního zákazníka či objednávku. Dobře na sebe upozorníte například světelnou reklamou. Světelná reklama v Olomouci funguje jako skvělý poutač pozornosti, proto se nebojte tuto metodu vyzkoušet.

Kvadrokoptéry místo dronů

on .

Pokud hledáte alternativu dronů, kvadrokoptéry budou správná volba. Jedna se o ovládací vrtulníček, na který se dá připnout kamera a tím pádem se pak dá sledovat objekty z ptačí perspektivy. Jaké jsou její funkce?

  • možnost letu až do vzdálenosti 2km od ovladače
  • doba letu až 30 minut (bez zátěže)
  • maximální nosnost až 1kg
  • možnost připevnění GoPro, Sony NEX
  • možnost jednoduchého složení

Díky nadstandardním letovým funkcím je let touto kvadrokoptérou zcela bezpečný. O samotný let se i při větru postará automatický stabilizační systém či autopilot. Přistávání též funguje zcela automaticky. Dokonce i ve chvíli, kdy ztratíte signál tak se kvadrokoptéra automaticky vrátí zpět k vám a přistane.

Vysokozdvižná plošina IPT 18-1

on .

Představíme si nejnovější model vysokozdvižné plošiny a to sériové číslo IPT-81. Vysokozdvižné, čili teleskopické plošiny mají obecně pomoci dostat se do velkých výšek a umožnit pohodlnou manipulaci. S touto plošinou se dostaneme pracovní výškou až do 18,1 metrů! Další velkou výhodou je neomezené otáčení. Do klece plošiny si můžete s sebou vzít téměř jakékoliv nářadí, protože samotná klec má nosnost 250 Kg. Plošina je pochopitelně v souladu s bezpečnostními pravidly, jako jsou:
Dvojitá izolace pracovní klece do napětí 1000V, zásuvka 230V v pracovní kleci, START/STOP tlačítko pro ovládání motoru z klece, hydraulické proporcionální řízení v kleci i na otoči a žárově zinkovaný rám. Prohlédněte si prezentaci firmy Inreka Plošiny a zvolte nejvíce bezpečnou a pohodlnou plošinu!

Mzdová účetní

on .

Vlastníte společnost se zaměstnanci a hledáte správnou mzdovou agendu? Každá mzdová účetní Zlín by měla mít neustálý přehled v Zákonu o dani z příjmů a v Zákoníku práce. Nemusíte vyhlašovat výběrové řízení na mzdovou účetní, objednejte si společnost Coppia účetnictví s.r.o., která vám bude vést účetnictví či daňovou evidenci.
Společnost Coppia účetnictví s.r.o., která neustále sleduje změny v legislativě, nabízí kvalitní služby, které jsou sestaveny individuálně každé firmě na míru. Každá instituce má totiž jiné podmínky a požadavky na vedení účetnictví. Coppia účetnictví s.r.o. má navázanou spolupráci také s daňovým poradcem a auditorem.

Co je vlastně ventil

on .

Ventil je mechanické zařízení regulující průtok tekutin (plynů, kapalin, zkapalněných tuhých látek, kalů atd.) v potrubí. Pojem v české strojařské terminologii zahrnuje také kohouty, šoupátka a klapky. Zatímco sedlový ventil reguluje průtok uzavíráním kruhového sedla kuželkou, která se pohybuje šroubem kolmo k ose potrubí, kohout má otočný provrtaný prvek, kolmý k ose potrubí, který se otáčí o 90°. Šoupátko se podobá ventilu, pracovní prvek je plochá destička s otvorem, která se posouvá kolmo k potrubí. Klapka je plochá, nejčastěji kruhová deska, která se otáčí kolem osy kolmé k potrubí.

Ventily mohou mít ruční, pneumatický, hydraulický nebo elektromechanický pohon a používají se k nejrůznějším účelům. Nejznámější ventily jsou běžné „kohoutky“ vodovodu, kde se k otevření nebo uzavření musí rukojetí několikrát otočit. Nejběžnější kohouty uzavírají přívod plynu pootočením o 90°. Šoupátka se používají pro větší průměry potrubí, například ve vnějším rozvodu vody, kdežto klapky se užívají například ve vzduchotechnice. Úplně na jiném principu zase fungují hydraulické ventily.

Trojfázový elektromotor

on .

Velký praktický význam trojfázových proudů je dán možností konstruovat jednoduché a výkonné elektromotory, které mění energii elektrickou na energii mechanickou. Jsou založeny na pohybu vodičů, kterými prochází elektrický proud, v magnetickém poli, které je buzeno proudem ve vinutí statoru.
Uvažme situaci na obr. 175. tři cívky, jejichž osy svírají vzájemně úhel a jejichž vinutí jsou spojena do hvězdy. Tyto cívky připojíme k trojfázovému napětí z jiného zdroje. Proud procházející cívkami vytváří v prostoru mezi nimi magnetické pole. Umístíme-li do tohoto pole magnetku (magnet) začne se otáčet s frekvencí stejnou, jako má střídavý proud. Magnetka se tedy otáčí synchronně s magnetickým polem. Příčinou otáčení magnetky je magnetické pole, jehož vektor magnetické indukce mění periodicky směr. Vzniká zde točivé magnetické pole.